logo STYLEM
Komputery
Peryferia komputerowe
Telefony i Akcesoria
RTV i AGD
Fotografia

Aparat komórkowy dla osób starszych jest bardzo często jedynym kontaktem ze światem zewnętrznym. Jednocześnie spełnia funkcję ratunkową na wypadek zagrożenia zdrowia lub życia. Na co zwrócić największą uwagę przy wyborze modeli dla starszej osoby? Podpowiadamy.

Najważniejsze cechy telefonu dla seniora

1. Oddzielna, duża klawiatura

Na pytanie „jaki telefon dla seniora?” odpowiedź zawsze zawiera taki właśnie wymóg. Oddzielna i duża klawiatura to ułatwienie przede wszystkim dla wzroku osoby starszej. Powinna się ona cechować dużymi i wyraźnymi oznaczeniami cyfr i liter. 

2. „Przestronny” wyświetlacz

Komórka dla seniora musi być prosta w obsłudze. I to właśnie duży wyświetlacz ma ogromne znaczenie w tej kwestii. Powinien się on charakteryzować kilkoma rzeczy. Po pierwsze powinien być kontrastowy. Łatwej będzie z niego korzystać. Jednocześnie nie może za bardzo męczyć oczu. Telefony dla osób starszych spełniają te wymogi. 

3. Przydatne dodatki

W przypadku głośnika o którym słów kilka poniżej, to w zasadzie wymóg. Gorszy słuch, to problemów wielu seniorów. Głośnik powinien być solidny i „wyraźny”. Wracając do dodatków, warto wybrać model w którym znajdzie latarka (łatwa do włączenia), przycisk SOS, czy radio – umili czas na spacerze. 

Telefon dla babci i dziadka.  Jaki wybrać?

Na jakie aspekty zwrócić uwagę, kupując telefon dla dziadka? To pierwsze pytanie jakie się pojawi. Czy wybierając telefon dla babci będziemy się kierowali innymi aspektami? Poza wyglądem (na przykład kolorem) raczej nie. 

Na rynku dostępnych jest wiele modeli. Senior może wybrać smartfon z przyciskami. Fizycznymi, nietypowe rozwiązanie, ale bardzo przydatne. Z drugiej strony wiele starszych bardzo zgrabnie „porusza się” w dzisiejszym technologicznym świecie.  Telefon dla seniora dotykowy obecnie to już nie fanaberia, czy dziwny pomysł.

Jakie firmy produkują aparaty właśnie dla osób starszych? Można wybrać telefon My Phone. Poszczególne modele mają wiele zalet. Kolejna możliwość to telefon dla seniora Maxcom. Część z modeli posiadają wyżej wspomnienie udogodnienie w postaci przycisku SOS. Maxcom ma ofercie telefon na każdą kieszeń.

Telefon dla seniora - Podsumowanie 

W naszym sklepie znajdziecie Państwo różne modele telefon komórkowych dla seniorów. Wszystkie charakteryzują się wysoką jakością, a przede wszystkim są dostosowane pod kątem użyteczności, prostoty i funkcjonalności. Wybór telefon dla osoby starszej nie musi być trudny. Wystarczy pamiętać o wspomnianych wyżej aspektach i wskazówkach z tym związanych. 


powróć do artykułów