logo STYLEM
Komputery
Peryferia komputerowe
Telefony i Akcesoria
RTV i AGD
Fotografia

Ranking najpopularniejszych modeli radiobudzików

Radiobudziki łączą funkcje słuchania radia z opcją budzika. Jeśli poranne wstawanie nie kojarzy nam się pozytywnie, a odgłos budzika jest natarczywy i nieprzyjemny – warto uprzyjemnić to sobie wybierając budzik z radiem. Taki np. budzik elektroniczny może posiadać szeroki wybór fal radiowych i pracować tak, by można było nastawić ulubioną stację.

W radiobudziku opcję pobudki można ustawić poprzez samą funkcję budzenia jak i włączenia radia lub słuchania go. Rankiem, kiedy nie chcemy zaspać na uczelnię lub do pracy budzik z zegarem może nas obudzić zwykłym alarmem, melodią lub po prostu ustawieniem ulubionej stacji radiowej, która włączy się o konkretnej godzinie.

Radio z zegarem to wersja dla osób, które zdecydowanie lubią poranne wstawanie w tonie ulubionej stacji radiowej. Najlepsze radiobudziki na rynku posiadają radia cyfrowe. To droższe produkty, ale w zamian zyskujemy dokładne ustawienie stacji i, co za tym idzie, zaprogramowanie ulubionej stacji. Część modeli posiada przyciski, by samemu włączyć konkretną stację.

Jaki radiobudzik wybrać?

Radiobudzik powinien być dopasowany do naszego trybu życia i gustu. W praktyce, więc dla jednych zdecydowanie lepszym wyborem będzie budzik cyfrowy, który rano włączy ulubioną stację radiową, a dla innych zegar elektroniczny stojący lub budzik LED, który dodatkowo daje zapewnia efektywny wygląd.

Wiele osób ceni sobie małe i poręczne radiobudziki, które można ustawić np. na szafce nocnej i jest to wygodne. Cześć modeli posiada w zestawie także dodatkowe akcesoria, np. odtwarzacz CD, co daje możliwość budzenia przy głośnej muzyce. Zdecydowana większość budzików jest zasilanych sieciowo, choć można też znaleźć wersje z zasilaniem na baterie.

Radiobudziki – przegląd modeli

Wybierając radiobudzik warto zwrócić uwagę na cechy charakterystyczne, które wpływają na stosowanie, wygląd, zasilanie itp. Zanim kupimy budzik warto wybrać wersje radiową: analogową lub cyfrową. Ta druga jest droższa, ale zapewnia lepszą jakość dźwięku.

Jeśli chodzi o design to wiele osób stawia na budzik z projektorem lub zegar elektroniczny – co jest estetyczne i wygodne. Efektywnie wygląda np. wyświetlacz LCD z kolorowym podświetleniem, co często mają budziki elektroniczne. Zegar z wyświetlaczem jest też praktyczny, ponieważ łatwiej można dostrzec godzinę, podobnie jak w opcji, jaką posiada elektroniczny budzik z dużym podświetleniem i zegarek z projektorem.

Obecnie większość dostępnych budzików to urządzania z zasilaniem sieciowym, choć osoby ceniące tradycyjne rozwiązania mogą jeszcze znaleźć budzik na baterie. Dla miłośników stylu retro dobrym wyborem jest z kolei radiobudzik retro, który efektywnie wygląda i może pasować do innych wystroju sypialni.

Modnym rozwiązaniem jest budzik - zegarek z rzutnikiem, który wyświetla aktualną godzinę na ścianie lub np. na suficie. To propozycja dla osób ceniących nowoczesne rozwiązania i dodatkowe opcje, takie jak np. wbudowany tunerem FM z cyfrową syntezą PLL i możliwość zaprogramowania nawet do 10 stacji radiowych jaką daje takie budziki (Online można je znaleźć w dobrych sklepach z nowoczesnymi gadżetami).

Budzik może też występować jako zegar nocny w wersji np. obrazu na ścianą. To połączenie praktycznego sposobu na poranną pobudkę z dziełem sztuki na ścianie w sypialni.

Najlepsze modele radiobudzików w cenie do 60 zł

Nazwa BLOW Radio przenośne Analogowe AM/FM BLOW RA8 BLOW Radio przenośne AM/FM RA4 NOVEEN Radio przenośne NOVEEN PR150 Black NOVEEN Radio przenośne NOVEEN PR151 Silver Adler Radio AD1155 TechniSat Radiobudzik Digiclock 2
Producent BLOW BLOW NOVEEN NOVEEN Adler
Opinie 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0
Miniaturka
Stan Nowy Nowy Nowy Nowy Nowy Nowy
Cena 39.04 zł 46.85 zł 49.83 zł 49.83 zł 53.60 zł 54.89 zł

Najlepsze modele radiobudzików w cenie do 100 zł

Nazwa Eltra Radiobudzik ZEBU 06PLL Czarny/Khaki BLOW Radio przenośne analogowe AM/FM RA6 BLOW Radio przenośne AM/FM RA5 Eltra Radiobudzik Kasia z projektorem, biały Adler Radio Adler (kolor czarny) Eltra Radiobudzik Kasia z projektorem, czarny
Producent BLOW BLOW Adler
Opinie 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0
Miniaturka
Stan Nowy Nowy Nowy Nowy Nowy Nowy
Cena 68.15 zł 68.44 zł 72.34 zł 84.38 zł 87.55 zł 89.26 zł

Najlepsze modele radiobudzików w cenie powyżej 100 zł

Nazwa Eltra Radio CZAJKA Bluetooth szary Eltra Radio LENA 5 USB Srebrne Adler Radiobudzik AD 1192B czarny Panasonic Corporation Panasonic RF-D10EG-W Przenośne Radio Cyfrowe DAB i DAB+, Biały, 7 W TechniSat TechniSat Radio cyfrowe 230 OD – DAB+ radio budowlane (DAB+, DAB, UKW, USB, AUX in, Bluetooth, wydajny akumulator, pamięć ulubionych, głośniki stereo 2 x 6 W), czarne IMPERIAL Imperial DABMAN i610 radio internetowe/DAB+ (Spotify, dźwięk 2.1, Bluetooth/UKW, WLAN, USB), kolor: czarny
Producent Adler Panasonic Corporation IMPERIAL
Opinie 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0
Miniaturka
Stan Nowy Nowy Nowy Nowy Nowy Nowy
Cena 107.43 zł 107.43 zł 170.20 zł 496.94 zł 785.97 zł 995.07 zł


powróć do artykułów