logo STYLEM
Komputery
Peryferia komputerowe
Telefony i Akcesoria
RTV i AGD
Fotografia

Radia mogą być zasilane bateriami lub z sieci. Powszechna ich zaletą jest mobilność, można zabrać je ze sobą na wakacje, do pracy itp.

Radia retro

Radyjko w wersji retro często kojarzy się z kuchnią i jadalnią naszych babć i mam, gdzie obowiązkowo na półeczce stawiano radioodbiorniki. Dziś, dla osób, które nie wyobrażają sobie gotowania i spędzania czasu w kuchni bez słuchania np. ulubionej stacji radiowej zdecydowanie lepsze jest np. radio kuchenne podwieszane – praktyczne w montażu. Takie radio kuchenne to jednak opcja dla ceniących sobie wygodę i praktyczność, a dla miłośników minionych stuleci poleca się na nowo modne, typowe retro radio – z dużą gałką i typową dla PRL-u obudową. 

Obecnie można znaleźć radia, które łączą styl retro i nowoczesne radio cyfrowe. Jest to np. popularne obecnie radio DAB+ DUAL. Dla wielu osób takie radio cyfrowe DAB to np. idealna opcja na prezent, która łączy techniczne możliwości radia cyfrowego z designem w duchu minionych lat. To też idealne radio do kuchni dla zapracowanej gospodyni domu. 

Najlepsze radia z zasilaniem bateryjnym

Kupując mobilne radio na baterie zyskuje się praktyczny sprzęt, który można zabrać np. na piknik za miastem lub podczas wypadku na ryby. Radio bezprzewodowe, np. małe radio na baterie lub radio na akumulator można postawić w dowolnym miejscu, co jest praktyczne i poręczne zwłaszcza podczas wyjazdów. Mini radio sprawdzi się też na biwaku, a radio akumulatorowe może towarzyszyć nam podczas opalania się na plaży lub pluskania w przydomowym basenie. To też dobre radio dla dzieci na okres wyjazdu na wycieczkę lub biwak. 

Radio na baterie jest czasami niezbędne, kiedy nie mamy możliwości podpięcia się do prądu, np. w okresie remontu lub przeprowadzki. Wiele rodzajów radia posiada nie tylko tuner i odbiorniki fal ale też port USB. Takie radio USB daje możliwość np. podpięcia telefonu lub pendrive z muzyką. Można z niego zrobić np. wygodne radio podwieszane na czas remontu, mocowane np. w kuchni.

Najlepsze radia z zasilaniem sieciowo-bateryjnym

Radio sieciowe z dodatkową opcją na baterie to wybór dla osób, które np. chcą korzystać z radia w domu, ale może zdarzyć się, że przyda się ono również na czas wyjazdu – wtedy wystarczy włożyć baterie, by móc słuchać np. ulubionej muzyki. 

Jeśli stawiamy na lekkie radio to warto wybrać np. model z uchwytem do przenoszenia i dodatkowa opcję zasilania na baterie, by móc z niego korzystać w różnych sytuacjach. To praktyczny wybór np. dla osób, które często się przeprowadzają, wyjeżdżają za miasto lub chcą słuchać radia np. w ogrodzie bez konieczności podłączania kilku przedłużaczy. Dla zabieganych i zapracowanych warte uwagi jest też radio UKF w formacie kieszonkowym, które zawsze można mieć przy sobie. 


powróć do artykułów