logo STYLEM
Komputery
Peryferia komputerowe
Telefony i Akcesoria
RTV i AGD
Fotografia

Drukarka atramentowa do 500 zł. Zestawienie polecanych modeli

Zadając pytanie „jaka drukarka do domu?”, należy spodziewać się rozbudowanej odpowiedzi. Obecnie na rynku jest dostępnych wiele modeli różnych firm. Bardzo często z dodatkowymi rozwiązaniami. Za przykład posłuży drukarka atramentowa ze skanerem. Dobre rozwiązanie do domowego biura.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie drukarki atramentowej?

Oczywiście po pierwsze na parametry. Drukarka do domu powinna charakteryzować się pewnymi rozwiązaniami, które dadzą satysfakcję z korzystania użytkownikowi. Na początek prędkość drukowania. Jest on zależny od modelu, ale też bardzo często od jakości i użycia kolorów. To może 19 stron na minutę, są oczywiście drukarki mające dużo wyższą prędkość. Na ten parametr trzeba zwrócić uwagę.

Kolejny aspekt to rozdzielczość drukowania. Zarówno w kolorze, jak i w czerń-biel. W tym wypadku to parametr interesujący osoby, które chcą drukować coś więcej niż tekst. Na przykład zdjęcia i obrazy. Dobrym pytaniem będzie tutaj: „drukarka atramentowa czy laserowa”? To drugie rozwiązanie jest lepsze dla takich osób.

Ważne w przypadku tego urządzenia są dane dotyczące rodzaje obsługiwanego papieru, funkcje kopiowania, maksymalna rozdzielczość, a także wydajność urządzenia. Na to wszystko warto zwrócić uwagę przy zakupie. Bardzo ważna w przypadku domowych drukarek jet tania eksploatacja. A więc na przykład kwota jaką przyjdzie nam zapłacić za tusz. Czy dany model jest wytrzymały i ile będziemy musieli zapłacić za jego ewentualną naprawę? To bardzo istotne informacje.

Popularni producenci drukarek atramentowych

Ciężko było wymienić wszystkich. W naszym sklepie mamy dostępne urządzenia czołowych producentów. Ci najbardziej znani to między innym Hewlett-Packard, Canon i Epson. Asortyment jest naprawdę ogromny. Także rozwiązań „multitasking”. Na przykład drukarka 3 w 1. Każda z wymienionych firm posiada swoje gorące grono zwolenników.

Ranking drukarek atramentowych

W przypadku naszego zestawienia wzięliśmy pod uwagę między innymi bardzo ważną kwestię dla kupujących: drukarka - cena. Ta ostatnia zależna jest oczywiście od firmy, poszczególnych parametrów itd. Inaczej kwoty będą wyglądać, jeśli spojrzyjcie na ranking drukarek atramentowych wielofunkcyjnych. Więcej możliwości równa wyższa cena. Chociaż i w tym wypadku widełki są spore.

Zanim zdecydujecie się na wybór konkretnego modelu, warto byłoby zrobić test drukarki. Jeśli taka możliwość nie istnieje, to rozwiązaniem jest „przeszperanie” sieci w poszukiwaniu informacji, czy nawet filmów na których testowany jest dany model drukarki. 

Nazwa
Producent
Opinie
Miniaturka
Cenapowróć do artykułów